BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik
Kurban Projesi - Afrika

GOZBEBEKLERİ Derneği olarak bu Kurban Bayramı'nda da Vacip Kurban Organizasyonumuz için kollarımızı sıvadık.

Ekiplerimizi siz değerli bağışçılarımızın vacip kurban ibadetini yerine getirmek için en mazlum ve en ihtiyaç sahibi coğrafya olan Filistin, Suriye ve Afrika ülkelerine yönlendirdik. Allah (C.C.) vacip kurbanlarınızı dergah-ı izzetinde kabul buyursun.

Vacip Kurban; maddi durumu yerinde olan her Müslümana farz kılınan dini görevler arasında bulunur. 
Vacip kurbanı kesmesi için bir Müslümanın temel yaşam ihtiyaçlarını rahatlıkla gerçekleştirdikten sonra mutlaka uyması gereken muhkem kurallar arasında yer almaktadır.

İnsanlar Kurban Bayramı geldiğinde kurbanlarını kendileri keserek bir kısmını kendilerine ayırıp geri kalan kısmını ihtiyaç sahiplerine dağıtabilirler ancak kesilen kurbanın tamamının bağışlanması da mümkündür.

Sizler tarafından vekaletlerin verilmesiyle Göz Bebekleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  olarak kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyoruz. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor.     

Siz de hisseli vacip kurban bağışında bulunarak gerçek ihtiyaç sahiplerini sevindirebilirsiniz.

 

Vacip Kurbanlar kesildikten sonra nasıl bir dağıtım usulü oluyor?

İslami usul ve kaidelere göre kesilme işlemini tamamlandıktan sonra kesilen etler veteriner kontrolünden geçirilip belirlenen bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine eşit paylarla dağıtılır. 
Dağıtımın başlama veya dağıtımın tamamlanması gibi bilgiler tarafınıza dernek tarafından bildirilir. 
Bilgi verilmediği durumlardan dernek iletişim numarasından bilgi almanız mümkündür. 
Kurban kesim anına dair görüntüleri de tarafınıza gönderilen videolar ile öğrenebilirsiniz. 

NOTE: Kurbanlık bağış olarak yaptığınız ibadet, Müslüman kardeşlerinizle aranızdaki bağı kuvvetlendiriyor, dünyanın bir ucundan diğer ucuna kurulan gönül köprüsünde hem farz (nisab miktarı malı olanlar için) ibadet yerine geliyor hem de kardeşlik pekişiyor.

Kurban Projesi - Afrika

Sloganımız: Kurbanımız onlarla birlikte.