BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik
Gazzeli Çocuklara Sponsor Ol

Çocuklar toplumların umudu ve neşesidir. Onların doğru yetiştirilmesi daha iyi bir yarın ve daha güçlü bir millet demektir. Ancak ülkelerimizin karşı karşıya olduğu savaşlar ve krizler, on binlerce yetim çocuğu annesiz babasız yaşamın acıları ve zorluklarıyla karşı karşıya bırakmıştır. Kimisi annesinin kucağından, şefkatinden mahrum kaldı, kimisi hem desteğini hem de geçimini sağlayan babasını, kimisi ikisini birden kaybetti!

Allah'ın bize bağışladığı hayırlarla onlara güvence altına aldığımız insanca bir hayat sürmeleri için onlara yardım eli uzatmak, sponsor olmak, onları çaresizliklerinden kurtarmak artık görevimiz haline geldi. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bir yetime sponsor olmayı ve sevabının büyüklüğünü hatırlatarak şöyle buyurdu: Ben ve bir yetime sponsor olan, cennette böyleyiz ve işaret ve orta parmaklarıyla işaret etti. , onları biraz ayırarak.

Biz Gözbebekleri Derneği olarak Suriye'nin kuzeyinde bir kampta inceleme yaparken güzel çocuklar Warda, Omar, Alaa ve İmam ile tanıştık ve onların küçük yaşlarına rağmen ne kadar acı çektiklerini gördük, biz de orada olmak istedik. sesini dünyaya duyuruyorlar. Belki merhametli kalpler onların durumlarına şefkatle bakar, onlarla ilgilenir ve hayatlarını daha güzel bir gerçeklik için değiştirir.

Yetimliğin zulmünü yaşayanlar sadece bu tanıdığımız çocuklar değil, ama hâlâ onlara sponsor olacak iyi insanlara ihtiyaç duyan yüzlercesi var..
 

Gazzeli Çocuklara Sponsor Ol

Çocuklar toplumların umudu ve neşesidir