BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik
GÜZEL ÜLKEM

Geziler ve piknikler, çocuklarda olumlu tutumların gelişimine doğrudan katkı sağlamaları sebebiyle önemli faaliyetlerin başında yer alır. Aynı zamanda çocukların kişisel becerilerinin gelişiminde ve sosyal anlamda sorumluluk kazanmalarında ciddi rol oynar. Bazı çocuk gelişim uzmanları gezi etkinliklerini önemli bir eğitim aracı olarak kabul eder. Geziler insanın fıtratında var olan sosyalleşme ve eğlenme isteğini karşılayabilmenin sağlıklı bir yöntemi olmasının yanı sıra aynı zamanda her katılımcının etkinlik boyunca psikolojik anlamda istifade etmelerini sağlar.  


Bu proje aracılığıyla şunları amaçlıyoruz:


Yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların yoğun bir eğitim-öğretim yılının ardından yaz tatillerini sakin ve rahat bir ortamda geçirerek duygusal boşluklarını faydalı bir şekilde doldurmalarını sağlamak ve onları psikolojik anlamda iyileştirerek ruh sağlıklarının gelişmesine katkı sunmak.
• Okul dışında yeni arkadaşlıklar kurarak çocukların maceraperest yönünü güçlendirmek ve yabacı kişilerle iletişime becerilerini geliştirmek.
• Eğlenceli ve faydalı olmaya yönelik birçok faaliyet gerçekleştirmek.
• Kendilerine olan özgüvenlerini ve sorumluluk duygularını geliştirmek.
• Dürüstlük, fedakarlık, güvenilirlik ve başkalarına saygı duyma gibi insani değer yargılarının farkındalığını güçlendirmek.

GÜZEL ÜLKEM

Yetim ve İhtiyaç sahibi çocuklar için yaz etkinlikleri düzenleyerek onları yüzme havuzlarına, bahçelere ve lunaparklarına götürüyoruz.